Typy tenis: Australian Open dzień 6

[sc:unibet] Muguruza – Bacsinszky godz.1:00, typ: over 20,5g kurs: 1,82

Zapowiada nam się niezwykle emocjonujący mecz pomiędzy tymi paniami i moim zdaniem Hiszpanka mimo tego, iż jest faworytką nie będzie miała łatwego zadania, gdyż Szwajcarka prezentuje się bardzo solidnie i wygrywa z dość znacznymi tenisistkami. Obie zawodniczki na pewno się nie oszczędzają, lubią atakować i z reguły wychodzi im to dobrze. Obie też potrafią być nieregularne i obie mają przestoje w swojej grze, zwłaszcza Hiszpanka i od razu mamy tego przykład w poprzednim pojedynku. Ciężko stwierdzić więc kto ten mecz wygra, lecz over gemowy jest dobrym rozwiązaniem moim zdaniem, gdyż na dwóch setach to się nie skończy, a nawet jeśli to przy równym meczu linia i dwóch setach do pokrycia.

[sc:unibet] Vandeweghe – Brengle godz.04:30 typ: 1 kurs: 1,59

Tym razem pojedynek dwóch Amerykanek, które pokazują, że są w formie, jednak Coco to nieco wyższa liga jeszcze niż Madison i dla mnie to ona będzie zwyciężczynią w tym meczu. Wyżej rozstawiona z Amerykanek pewnie idzie przez turniej, dwie łatwe wygrane nad Schiavone i nad Stosur zwłaszcza pokazują nam, że jest groźna i powalczy z najlepszymi. Brengle natomiast wyeliminowała Petković i Falconi, jednak dla niej to już 15 mecz w ciągu 20 meczów i w końcu może już nie dać rady kondycyjnie. Jak dla mnie taki kurs bardzo fajny i warto zagrać.

[sc:unibet] Johnson(+2,5s) – Nishikori, godz.7:00, tyP: 1 kurs: 2,08

Tym razem idę w kierunku lekkiej niespodzianki, jednak sądzę, że jest to dość dobra opcja, gdyż pomimo zwycięstw Japończyka to te mecze pewne nie są i ta jego gra daje wiele do życzenia na ten moment i nie jest to obecnie forma, która pomogłaby mu roznieść na korcie Steva. Amerykanin do tej pory pewnie z Edmundem i jeszcze pewniej z Giraldo, Johnson posiada dobry serwis, którym ustawia wymiany, do tego dobry forehand, a także skończyć przy siatce nieźle potrafi, więc Kei będzie musiał się sporo napoci, by ewentualnie przełamać Steva. Kurs spory, myślę, że ciut za wysoki, więc stawiamy!

[sc:unibet] Ferrer – Simon, godz.9:00 typ: over 3,5s kurs: 1,63

Bardzo ciekawe spotkanie w sesji wieczornej w Melbourne, dwóch regularnych tenisistów, którzy lubią się odgryzać zagrają przeciwko sobie i to, że Ferrer jest faworytem nie oznacza, że nie będzie dobrego meczu. Hiszpan wiadomo, niepokonany jeszcze w tym roku, odpuścił Auckland z powodu lekkiego urazu. Na AO jest już wszystko dobrze raczej, choć stracone sety z Beluccim czy Stakhovskim rzucają się negatywnie w oczy. Simon pewnie w dwóch rundach i mając w głowie ostatnią wygraną nad Davidem 3:1 podczas US Open postara się osiągnąć jak najlepszy rezultat. Wyrównane spotkanie, więc over 3,5 po takim kursie myślę, że można śmiało.