Puchar Francji: Czwartoligowiec postraszył Guingamp

Czwartoligowy AS Yzeure przegrał u siebie po dogrywce z grającym w najwyższej Ligue 1 zespołem EA Guingamp 1:3 (1:1, 0:0) w pierwszym środowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Francji.

Gospodarze byli bliscy sprawienie sensacji, po tym jak siedemnaście minut po przerwie prowadzenie uzyskał obrońca Francis Dady Ngoye. Gości przed wstydliwą porażką uchronił jednak Christophe Mandanne.

Najpierw w czwartej minucie doliczonego czasu gry doprowadził do wyrównania, a następnie sześć minut po wznowieniu gry już w dogrywce po raz drugi trafił do siatki. Zwycięstwo przyjezdnych przypieczętował jeszcze cztery minuty później Jeremy Pied.

Wcześniej awans do ćwierćfinału tych rozgrywek wywalczyły także AS Saint-Etienne, US Boulogne, US Concarneau i AJ Auxerre.

Do rozegrania w 1/8 finału pozostały jeszcze spotkania PSG – FC Nantes, AS Monaco – Stade Rennes oraz FC Metz – Stade Brest.