Adam Le Fondre na testach medycznych w Wolverhampton Wanderers

28-letni angielski napastnik Cardiff City, Adam Le Fondre jest o krok od przenosin na zasadzie wypożyczenia do Wolverhampton Wanderers – donosi „Wales Online”.

Według najnowszych informacji zawodnik pojawił się już w ośrodku treningowym Wilków, gdzie przejdzie testy medyczne i wydolnościowe. Jeżeli zaliczy je bez większych problemów to wówczas stanie się oficjalnie nowym graczem ekipy z Molineux Stadium.

W barwach nowego klubu będzie występował przez co najmniej dwanaście najbliższych miesięcy. Spekuluje się jednak, iż umowa pomiędzy zainteresowany strona będzie zawierać klauzulę, dzięki której były zespół Tomasza Frankowskiego będzie mógł wykupić doświadczonego snajpera na stałe.

Podczas wypożyczenia niemal całą pensję zawodnika będzie pokrywała ekipa z Wolverhampton. Prawdopodobnie 28-latek w walijskim klubie mógł liczyć na zarobki rzędu 16 tysięcy funtów na tydzień.

Oprócz Wolverhampton Wanderers, które w zbliżającym się sezonie ligowym będzie chciało awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii, chęć pozyskania urodzonego w Stockport gracza wyrażało również ostatnio Blackburn Rovers.