Jordan Henderson: Nowy sezon ligowy to nowe otwarcie

Kapitan Liverpoolu, Jordan Henderson przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, iż ze sporym optymizmem patrzy na zbliżający się wielkimi krokami sezon ligowy.

The Reds rozgrywki 2015/2016 rozpoczną od wyjazdowego spotkania ze Stoke City, z którym przegrali w 38. kolejce poprzedniego sezonu aż 1:6. Następnie zmierzą się na Anfield z beniaminkiem Barclays Premier League, AFC Bournemouth.

– Dla nas Britannia Stadium to najlepsze miejsce na rozpoczęcie nowej historii klubu w Premier League. Chcemy pozostawić za sobą złe wspomnienia. Los dodatkowo sprawił, iż mamy ku temu idealną wręcz okazję – stwierdził reprezentant Anglii, cytowany przez oficjalną stronę ekipy z czerwonej części Merseyside.

– Jesteśmy bardzo zdeterminowani i zmotywowani przed wyjazdem do Stoke-on-Trent. Skupiamy się tylko i wyłącznie na naszym najbliższym rywalu. Są oni dobrą drużyną, ale my bez wątpienia jesteśmy jeszcze lepszą – kontynuował.

– Zawodnicy, którzy trafili do nas w trakcie tegorocznego letniego okienka transferowego znacznie wzmocnili nasz skład. Mamy teraz młody i bardzo dobry zespół – zaznaczył były gracz Sunderlandu.

– Nowy sezon ligowy to nowe otwarcie. Wydaje mi się, że przed nami teraz ekscytujący czas – dodał Jordan Henderson, który w poprzednim sezonie rozegrał 54 spotkania we wszystkich możliwych rozgrywkach. Strzelił w nich siedem bramek.