Bundesliga: Bayern bliżej obrony tytułu, grali Lewandowski i Piszczek

Borussia Dortmund przegrała u siebie z Bayernem Monachium 0:1 (0:1) w pierwszym meczu 28. kolejki Bundesligi. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Robert Lewandowski, w ekipie gospodarzy 80 minut na murawie spędził Łukasz Piszczek.

W pierwszej połowie długo wszystko wskazywało, że zakończy się ona bezbramkowym remisem. W 43. minucie piłkarze Borussii popełnili jednak błąd przy wyprowadzaniu piłki, którą przejęli Bawarczycy. Futbolówka trafiła do Joshuy Kimmicha, który przelobował źle ustawionego Romana Burkiego.

W drugiej połowie gospodarze szukali swoich okazji do wyrównania. W jednej sytuacji sędziowie mogli podyktować rzut karny, ale uznali, że zagranie ręką Jermoe’a Boatenga nie kwalifikowało się, by wskazać na jedenasty metr.

Bayern również próbował strzelić drugiego gola i przypieczętować wygraną. Najbliżej szczęścia był Robert Lewandowski, który trafił w słupek. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie.

Przez 80 minut na murawie przebywał w ekipie z Dortmundu Łukasz Piszczek.

Ostatecznie Borussia uległa Bayernowi 0:1 i przegrała po raz pierwszy w tym sezonie u siebie.

W tabeli Bundesligi Bayern umocnił się na prowadzeniu z dorobkiem 64 punktów. Borussia jest druga i ma koncie o siedem punktów mniej.