Capital One Cup: Everton awansował po dogrywce

Everton awansował do trzeciej rundy Pucharu Ligi Angielskiej. Piłkarze Roberta Martineza pokonali na wyjeździe Barnsley 5:3 po dogrywce.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy do przerwy prowadzili 2:0. Bramki w pierwszej połowie meczu zdobyli Sam Winnall i Marley Watkins. Później goście wzięli się za odrabianie strat. Pięć minut po zmianie stron gola kontaktowego strzelił Kevin Mirallas, a w 59. minucie gry wyrównał Steven Naismith.

Minutę później było znowu prowadziło Barnsley. Na listę strzelców wpisał się Dan Crowley. W 78. minucie meczu, Romelu Lukaku pokonał jednak bramkarza rywali i regulaminowy czas gry, zakończył się remisem 3:3. W dogrywce losy rywalizacji przechylili nas swoją stronę gracze z Liverpoolu. Najpierw samobójcze trafienie zaliczył Marc Roberts, a wynik na 5:3 ustalił Lukaku.

Kolejnym rywalem „The Toffees” będzie Tottenham Hotspur. Mecz czwartej kolejki Premier League rozegrany zostanie w sobotę.

*****************
Barnsley – Everton 3:5 po dogrywce (3:3,2:0)
Bramki: Winnall 22, Watkins 28, Crowley 60 – Mirallas 51, Naismith 59, Lukaku 78,115, Roberts 96-samobój