Che Adams na dłużej w Sheffield United

Che Adams postanowił swoją przyszłość piłkarską związać z Sheffield United. 19-letni angielski napastnik podpisał bowiem z The Blades długoterminowy kontrakt – poinformował oficjalnie trzecioligowy klub.

Nowa umowa wychowanka FC Ilkeston od teraz obowiązywać będzie do końca sezonu 2017/2018. Dodatkowo jest ona opatrzona klauzulą, która umożliwia natychmiastowe przedłużenie pobytu młodego gracza w drużynie o kolejne dwanaście miesięcy.

– Adams jest bardzo dobrym zawodnikiem, który dysponuje sporymi umiejętnościami czysto piłkarskimi – stwierdził 50-letni angielski menadżer zespołu Nigel Adkins. – Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że mamy go w swoich szeregach – kontynuował.

– Jego postawa i forma w okresie przygotowawczym do sezonu ligowego była fantastyczna. Musimy bardzo mądrze zarządzać jego talentem oraz postarać się, aby był jeszcze lepszy – dodał.

W poprzednim sezonie ligowym Che Adams rozegrał we wszystkich możliwych rozgrywkach trzynaście spotkań. Strzelił w nich trzy bramki. W dwóch meczach na boisku przebywał przez pełne dziewięćdziesiąt minut.