De Jong: Wszyscy jesteśmy w formie i nie poddajemy się

sports news

Pomocnik reprezentacji Holandii Frenkie de Jong nie krył satysfakcji po wygranej po dogrywce z Anglią 3:1 (1:1, 0:1) w drugim meczu półfinałowym rozgrywek Ligi Narodów.

Na Estadio Dom Afonso Henriques w Guimaraes „Synowie Albionu” objęli prowadzenie niespełna kwadrans przed przerwą, kiedy to podyktowany rzut karny wykorzystał Marcus Rashford. Siedemnaście minut przed końcem wyrównał efektownym uderzeniem głową Matthijs de Ligt, któremu dośrodkował precyzyjnie z rzutu rożnego Memphis Depay.

Po 90 minutach gry wynik wciąż nie był rozstrzygnięty i sędzia Clement Turpin zarządził dogrywkę. Po siedmiu minutach dodatkowego czasu gry Kyle Walker skierował niefortunnie piłkę do własnej bramki i „Pomarańczowi” nie wypuścili już przewagi z rąk.

Sześć minut przed końcem dogrywki sukces trzykrotnych wicemistrzów świata przypieczętował jeszcze Quincy Promes, wykorzystując po fatalny błąd defensywy rywali oraz przytomne dogranie Depaya, który zaliczył drugą asystę w tym meczu.

Finałowym przeciwnikiem „Oranje” będzie Portugalia. Spotkanie odbędzie się wieczorem 9 czerwca w Porto na Estadio do Dragao. Wcześniej w Guimaraes „Synowie Albionu” zagrają o trzecie miejsce ze Szwajcarią.

– Naszą wielką siłą jest to, że się nie poddajemy. To nie pierwszy raz, kiedy odwróciliśmy wynik – podkreślił de Jong w rozmowie udzielonej oficjalnej stronie UEFA.

– Portugalia ma wielu znakomitych piłkarzy. Widziałem część meczu przeciwko Szwajcarii, gdzie Ronaldo zrobił różnicę. Będę musiał go mieć na oku – stwierdził przyszły rozgrywający Barcelony.

– Zmęczenie może być problemem, jeśli przegramy, ale nie po wygranej. Wszyscy jesteśmy w formie, a ostatnio nie graliśmy wielu meczów – dodał Frenkie de Jong.

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.