El. LM: Bayer wyeliminował Lazio

Bayer Leverkusen wywalczył awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Piłkarze Rogera Schmidta w decydującej fazie eliminacji pokonali w dwumeczu Lazio Rzym 3:1.

W pierwszym spotkaniu Lazio wygrało z „Aptekarzami” 1:0. Jedynego gola dla włoskiej drużyny strzelił wtedy Balde Diao Keita.

W spotkaniu rozgrywanym na Bay Arenie gospodarze wyszli na prowadzenie pięć minut przed przerwą. Po zamieszaniu w polu karnym Lazio, piłka spadła pod nogi niepilnowanego Hakana Calhanoglu, który mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Dwie minut po zmianie stron, drużyna z Leverkusen strzeliła kolejną bramkę. Karim Bellarabi wykonał prostopadłe podanie w kierunku Admira Mehmediego, a Szwajcar minął Mauricio i znalazł się w sytuacji sam na sam z Etritem Berishą, którego pokonał strzałem w okienko bramki.

Od 68. minuty spotkania goście musieli grać w osłabieniu. Mauricio sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Stefana Kiesslinga i sędzia pokazał mu drugą żółtą kartkę.

Dwie minuty przed zakończeniem podstawowego czasu gry o losach rywalizacji przesądził Bellarabi. 25-letni Niemiec otrzymał podanie od Juliana Brandta i trafił na pustą bramkę.

W fazie grupowej Ligi Mistrzów, po raz pierwszy w historii wystąpi FK Astana. Piłkarze Stanimira Stoilova zremisowali na wyjeździe z APOEL-em 1:1, dzięki czemu wygrali w dwumeczu 2:1. Pierwszego gola dla cypryjskiej drużyny strzelił Semir Stilić, ale później wyrównać zdołał Nemanja Maksimović. Mateusz Piątkowski wszedł na boisko w 86. minucie gry.

We wtorek awans do fazy grupowej wywalczyły zespoły Valencii, Malmoe, Dinama Zagrzeb, Maccabi Tel Awiw i Szachtara Donieck. Dzisiaj poza Bayerem Leverkusen i FK Astana, dołączyły do nich drużyny Manchesteru United, CSKA Moskwa i BATE Borysów. Kluby, które poniosły porażki będą występowały w fazie grupowej Ligi Europy.