El. ME: Polacy znowu bez gola, zremisowali z Austrią

Polska zremisowała u siebie bezbramkowo z Austrią w meczu eliminacji mistrzostw Europy 2020, rozegranym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Polacy utrzymali pozycję lidera w grupie G.

Jerzy Brzęczek zdecydował się na dokonanie trzech zmian w składzie w porównaniu z meczem przeciwko Słowenii (0:2). Na ławce rezerwowych usiedli Michał Pazdan, Mateusz Klich oraz Krzysztof Piątek. W ich miejscu pojawili się Kamil Glik, Krystian Bielik i Dawid Kownacki.

W pierwszej połowie roszady nie pomogły Polakom, bo to rywale byli groźniejsi i potrafili momentami zepchnąć gospodarzy do głębokiej defensywy. Austriacy nie byli jednak w stanie oddać groźnego uderzenia w bramkę. Najbliżej celu był Marko Arnautović, który w 10. minucie trafił w słupek.

Polacy przed przerwą mieli dwie bramkowe okazje. Najpierw Robert Lewandowski strzelał głową nad poprzeczką, a po pół godzinie gry uderzenie głową Kamila Glika, znakomicie obronił Cican Stanković.

W drugiej połowie gra wyglądała tak samo. Goście atakowali, ale brakowało im skuteczności. Arnautović dwukrotnie doszedł do sytuacji sam na sam, ale w obu przypadkach przegrywał rywalizację z Łukaszem Fabiańskim.

Polacy tylko fragmentami prezentowali się lepiej. Potrafili wtedy zagrać piłkę w pole karne, ale po przerwie nie byli w stanie oddać nawet celnego strzału.

Ostatecznie mecz na Stadionie Narodowym zakończył się remisem 0:0.

W dwóch innych spotkaniach grupy G Słowenia wygrała u siebie z Izraelem 3:2, a Macedonia Północna pokonała na wyjeździe Łotwę 2:0.

W tabeli na prowadzeniu są Polacy z dorobkiem 13 punktów, ale za ich plecami dystans jest coraz mniejszy. Druga Słowenia ma na koncie 11 punktów, a trzecia Austria 10. Szanse, by włączyć do walki o awans mają też Macedonia Północna i Izrael, które zgromadziły po 8 punktów. Ostatnia Łotwa przegrała wszystkie sześć meczów.