El. ME: Zwycięstwa Holandii, Niemiec i Belgii

Reprezentacja Holandii pokonała na wyjeździe Estonię 4:0 (1:0), a Niemcy wygrali z Irlandią Północną 2:0 (0:0) w poniedziałkowych meczach eliminacji Euro 2020, rozegranych w ramach grupy C. Swoje spotkanie w grupie I wygrała także Belgia, pokonując Szkocję 3:0.

Holendrzy zdobyli cenne trzy punkty na Le Coq Arena w Tallinnie, a dwa gole w starciu przeciwko Estonii strzelił Ryan Babel. Zawodnik Galatasaray SK najpierw w 17. minucie pokonał golkipera rywali strzałem po dośrodkowaniu Daleya Blinda, z kolei w 48. minucie dzięki podaniu Memphisa Depaya, uderzeniem głową trafił w lewy dolny róg.

Trafienie na 3:0 w 76. minucie zanotował Memphis Depay, natomiast wynik na 4:0 ustalił nieco ponad dziesięć minut później Georginio Wijnaldum.

Zwycięstwo zanotowała także reprezentacja Niemiec, która pokonała na wyjeździe Irlandię Północną 2:0. Pierwszego gola na Windsor Park w Belfaście strzelił Marcel Halstenberg w 48. minucie, a przy jego trafieniu asystował Julian Brandt. W doliczonym czasie gry Baileya Peacocka-Farrella zdołał pokonać Serge Gnabry.

Podopieczni Joachima Loewa są liderem grupy C, ale mają na koncie tyle samo punktów (12), co druga w tabeli Irlandia Północna. Ekipa „Oranje” plasuje się na trzeciej pozycji i uzbierała dotąd dziewięć „oczek”.

Na pozycji lidera grupy I umocniła się Belgia, która odniosła wysokie zwycięstwo na Hampden Park w Glasgow i rozbiła Szkotów 3:0 (3:0). Wszystkie bramki w tym meczu padły w pierwszej połowie, a na listę strzelców wpisali się kolejno Romelu Lukaku, Thomas Vermaelen i Toby Alderweireld. Przy wszystkich tych trafieniach asystował piłkarz Manchesteru City, Kevin De Bruyne.

Zespół prowadzony przez Roberto Martineza na ten moment ma trzy punkty przewagi nad drugą w tabeli Rosją, która w poniedziałek wygrała u siebie z Kazachstanem 1:0 (0:0).