Enes Unal pojedzie na testy do MC

Klub Enesa Unala Bursaspor wydał zgodę na na jego podróż do Anglii w celu omówienia ewentualnego kontraktu z Manchesterem City – informuje „The Guardian”.


Prezydent tureckiego zespołu, Recep Bolukbasi powiedział, że osiągnął porozumienie z władzami „City”. Tym samym, Enes Unal miałby udać się do Anglii z zamiarem negocjacji indywidualnej umowy oraz, żeby przejść badania lekarskie w „The Citizens”.

– Kluby już się dogadały. Enes może udać się na testy medyczne do Manchesteru – powiedział agent młodego piłkarza Batur Altiparmak.

Unal może zostać pierwszym tureckim zawodnikiem w barwach klubu z Etihad Stadium, a także najmłodszym piłkarzem, który kiedykolwiek przeszedł z tureckiej Super Lig do Premier League. Z Bursasporu odszedł niedawno inny młody gracz Batuhan Altinas, który udał się do Hamburgera SV.

Napastnik zespołu z Bursy zdobył 24 gole w 25 spotkaniach reprezentacji Turcji do lat 16. Uwagę scoutów z całej Europy przyciągnął strzelając 182 bramki w 110 meczach rezerw tureckiej ekipy.

Unal jest także najmłodszym zawodnikiem w historii ligi tureckiej, który kiedykolwiek wpisał się na listę strzelców. Turek strzelił gola w wieku 16 lat. Do tej pory zaliczył siedem trafień w barwach pierwszego zespołu Bursasporu.

Reklama

Statystyki Ekstraklasy

Statystyki ekstraklasy

Dołącz do nas na FB