Eredivisie: Bramka Arkadiusza Milika

Roda JC Kerkrade zremisowała przed własną publicznością z Ajaksem Amsterdam 2:2 (1:2) w niedzielnym spotkaniu 21. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Kibice zgromadzeni na Parkstad Limburg Stadion na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 27. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Arkadiusz Milik, któremu asystował Nemanja Gudelj. Niespełna 120 sekund później prowadzenie gości podwyższył Anwar El-Ghazi. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył Rydell Poepon, który wykorzystał dogranie Kristoffera Petersona.

W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Maecky Ngombo, który znalazł się niepilnowany w polu karnym i głową pokonał bramkarza przyjezdnych.

Ajax zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli Eredivisie. Drużyma z Amsterdamu ma na swoim koncie 51 punktów, z kolei Roda zdobyła do tej pory 22 „oczka” i znajduje się na trzynastej pozycji.