Serie A: Wyjazdowe zwycięstwo Juventusu

Chievo Werona przegrało przed własną publicznością z Juventusem FC 0:4 (0:2) w niedzielnym spotkaniu 22. kolejki włoskiej Serie A.

Kibice zgromadzeni na Stadio Marc’Antonio Bentegodi na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do szóstej minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Alvaro Morata, który wykorzystał dogranie Sandro Lichtsteinera i wbił piłkę do pustej bramki gości. Tuż przed przerwą Hiszpan podwoił swój dorobek i podwyższył prowadzenie gości. Asystę przy tym golu zanotował Sami Khedira.

Kwadrans po zmianie stron trzeciego gola dla „Starej Damy” strzelił Alex Sandro. Brazylijczyk otrzymał krótkie podanie od Paula Pogby i mocnym strzałem trafił do siatki. Chwilę później Pogba wykończył indywidualną akcję płaskim uderzeniem i tym samym ustalił wynik rywalizacji.

Dzięki wygranej, Juventus awansował na pierwsze miejsce w tabeli Serie A. Piłkarze z Turynu mają na swoim koncie 48 punktów, z kolei Chievo zdobyło do tej pory 27 „oczek” i znajduje się na dziesiątej pozycji.

Warto odnotować, że lokata „Starej Damy” może ulec zmianie, ponieważ swojego spotkania nie rozegrało jeszcze SSC Napoli. Drużyna „Azzorrich” zmierzy się na własnym stadionie z Empoli FC. Początek tego meczu o godz. 15:00.