Eredivisie: Kolejne zwycięstwo lidera

PSV Eindhoven pokonało na własnym stadionie ADO Den Haag 2:0 w meczu 25. kolejki Eredivisie. Dla drużyny prowadzonej przez Philipa Cocu było dziewiąte ligowe zwycięstwo z rzędu.

Pierwszego gola dla klubu z Philips Stadion zdobył Marco van Ginkel w 72. minucie gry. Asystę przy jego bramce zaliczył Jurgen Locadia. Wynik na 2:0 ustalił dziesięć minut później, Luuk de Jong. Było to jego osiemnaste trafienie w tym sezonie w lidze. 25-latek znajduje się na czele klasyfikacji strzelców.

Po zwycięstwie, PSV Eindhoven jest liderem ligi holenderskiej. Ma cztery punkty przewagi nad Ajaksem Amsterdam, który w niedzielę zmierzy się z AZ Alkmaar. ADO Den Haag po porażce zajmuje dwunastą pozycję w tabeli.

W innym spotkaniu, Cambuur Leeuwarden wygrał u siebie 1:0 z PEC Zwolle. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Jack Byrne w 84. minucie gry.