Gerard Badia: Na razie nie myślimy o mistrzostwie

26-letni hiszpański pomocnik Piasta Gliwice, Gerard Badia przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, iż jak na razie do tematu ewentualnego mistrzostwa Polski wszyscy w klubie podchodzą z dużym dystansem.

W ostatnim meczu w tym roku Piastunki ograły Lecha Poznań 2:0 (1:0) i umocniły się na pierwszym miejscu w lidze. Podopieczni Radoslava Latala jak do tej pory zgromadzili na swoim koncie czterdzieści pięć punktów.

– Z przebiegu meczu jestem bardzo zadowolony. Wygraliśmy z drużyną, która miała przed spotkaniem z nami sześć zwycięstw z rzędu – to musiało robić wrażenie. Każda seria kiedyś się jednak kończy, postawiliśmy Lechitom trudne warunki i w efekcie kończymy sezon z pięcioma punktami przewagi nad drugą w tabeli Legią – powiedział Hiszpan, cytowany przez „piast-gliwice.eu”.

– Ta pierwsza część sezonu była szalona. Ledwo się poznaliśmy w okresie przygotowawczym, a zaraz zaczął się sezon. W tak krótkim czasie udało nam się stworzyć perfekcyjnie funkcjonującą szatnię. Osobiście nie miałem większych problemów z nawiązaniem nowych znajomości, potrafię szybko znaleźć wspólny język z każdym – kontynuował.

– Jeśli chodzi o temat zdobycia przez Piasta tytułu Mistrza Polski w sezonie 2015/2016 to podchodzimy do tego z dużym dystansem. Mamy jeszcze wiele spotkań do rozegrania. Teraz czeka nas przerwa, którą będziemy musieli bardzo dobrze przepracować. Chłopaki, którzy mają kontuzje na spokojnie się wykurują, na pewno będą też wzmocnienia. Teoretycznie pierwszą ósemkę już mamy. To było piękne zakończenie roku, a co będzie dalej, zobaczymy – dodał.