LE: Esbjerg osłabiony przed meczem z Ruchem

Piłkarze fB Esbjerg przylecieli do Polski w środę. Trener rywali Niels Frederiksen zabrał ze sobą kadrę liczącą 21 zawodników. Zabrakło w niej kilku podstawowych graczy – informuje oficjalna witryna „Niebieskich”.

W Danii pozostali środkowy pomocnik Hans Henrik Andreasen, defensywny pomocnik Martin Bergvold oraz lewy obrońca Jonas Knudsen, którzy nie są w pełni sił. W ich miejsce szkoleniowiec Duńczyków zabrał na Śląsk Daniela Stenderupa, dla którego ewentualny występ przeciw „Niebieskim” byłby debiutem w zespole Esbjergu, oraz młodych Jonasa Hansena i Jeppe’a Brincha. Wczoraj rywale trenowali na płycie boiska stadionu w Gliwicach. Na jego podstawie trener Niels Frederiksen wybierze dziś 18-osobową kadrę meczową.

Trener Duńczyków z ostrożnością wypowiada się na temat dzisiejszego starcia. – Naszym celem jest osiągnięcie takie rezultatu, dzięki któremu przed rewanżem nadal będziemy mieli szanse na awans do kolejnej rundy – mówił Niels Frederiksen.

Spotkanie pomiędzy Ruchem a Esbjerg fB odbędzie się dzisiaj na Stadionie Miejskim w Gliwicach. Początek spotkania o godz. 18.00.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.