Liga belgijska: Porażka Anderlechtu

Anderlecht Bruksela w spotkaniu 27. kolejki ligi belgijskiej przegrał na wyjeździe z Waasland-Beveren 0:1. Dla stołecznej drużyny była to pierwsza porażka od 17 stycznia.

Anderlecht nie potrafił odnieść zwycięstwa, mimo że gospodarze od 34. minuty meczu grali w dziesiątkę. Czerwoną kartką ukarany został wtedy Milos Marić. Pięć minut przed zakończeniem podstawowego czasu gry, szanse się wyrównały. Z boiska usunięty został wtedy pomocnik gości, Dennis Preat. Minutę później jedynego gola strzelił Livio Nabab. Było to jego drugie trafienie w tym sezonie w lidze.

Dzięki wygranej Waasland-Beveren awansowało na dwunaste miejsce w tabeli. Anderlecht jest na trzeciej pozycji w lidze ze stratą siedmiu punktów do lidera, Clubu Brugge.