Liga Europy: Omonia Nikozja wyeliminowała Jagiellonię Białystok

Omonia Nikozja pokonała na własnym terenie w meczu rewanżowym drugiej rundy eliminacji Ligi Europy Jagiellonię Białystok 1:0 (1:0) i w ostatecznym rozrachunku wyeliminowała polskiego przedstawiciela z gry na europejskim poziomie.

Od pierwszych sekund starcia stroną dominującą byli gospodarze, którzy już w 6. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Wyśmienitą okazję na otwarcie rezultatu zmarnował jednak Cillian Sheridan, który nie zdołał zamknąć świetnej akcji swojego zespołu.

Irlandczyk zrehabilitował się jednak dwie minuty później. Wówczas wykorzystał on perfekcyjne podanie od Nuno Assisa i pewnym strzałem lewą nową wpakował futbolówkę do siatki bezradnego w tej sytuacji Bartłomieja Drągowskiego.

Pierwszą groźną akcję podopieczni Michała Probierza przeprowadzili dopiero w 34. minucie, kiedy to precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola próbował zamienił Taras Romanczuk. Pewną interwencją popisał się jednak Constantinos Panayi.

Po zmianie stron Jaga próbowała odwrócić losy spotkania, ale brakowało przedstawicielom polskiej ekstraklasy wykończenia. Swoje sytuacje marnowali kolejno w 53. minucie Piotr Grzelczak oraz na kwadrans przed końcem rywalizacji Sebastian Madera.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Jagiellonia Białystok przegrała z Omonią Nikozja 0:1. Niestety w ostatecznym rozrachunku to koniec przygody trzeciej ekipy poprzedniej kampanii ligowej z europejskimi pucharami w tym sezonie.