Liga Europy: Legia Warszawa znów lepsza od FC Botosani

Piłkarze Legii Warszawa pokonali na wyjeździe w meczu rewanżowym drugiej rundy eliminacji Ligi Europy FC Botosani 3:0 (2:0) i tym samym przypieczętowali swój awans do kolejnej fazy turnieju.

Wynik spotkania na Stadionul Municipal otworzył już w 7. minucie rywalizacji Brazylijczyk Guilherme, który z najbliższej odległości sfinalizował świetną akcję warszawskiego zespołu.

Kilka minut później gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania, ale fantastyczną paradą po strzale z dystansu Atilla Hadnagy’ego popisał się Dusan Kuciak, który sparował futbolówkę na rzut rożny.

W 32. minucie stołeczna drużyna powinna wyjść na dwubramkowe prowadzenie, ale Ondrej Duda w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać Plamena Ivanoava Ilieva. Dużo lepiej zachował się sześć minut później Nemanja Nikolić, który skutecznie wykorzystał rzut karny i niemal definitywnie rozstrzygnął losy tego dwumeczu.

Po zmianie stron rumuńska ekipa dążyła jednak do zmniejszenia strat. W 71. minucie wyborną okazję miał Marius Marian Croitoru, ale po raz kolejny czujny w bramce był Dusan Kuciak.

Wynik starcia na sześć minut przed końcem regulaminowego czas gry ustalił Aleksandar Prijović, który w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans golkiperowi FC Botosani.

W kolejnej fazie eliminacji Ligi Europy wicemistrz Polski zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu FK Kukesi (Albania) – Mladost Podgorica (Czarnogóra).