Liga Mistrzów: Trzecie zwycięstwo Zenitu, Valencia triumfuje na Mestalla

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu w grupie H Zenit Sankt Petersburg pokonał w ramach 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Olympique Lyon 3:1 (1:0). W drugim meczu Valencia CF wygrała z belgijskim KAA Gent 2:1 (1:1).

Wielkie emocje na Petrovsky Stadium rozpoczęły się już w 3. minucie rywalizacji. Wówczas na listę strzelców wpisał się Artiom Dziuba. Rosjanin w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans bramkarzowi przyjezdnych.

Goście nie podłamali się straconym golem i za wszelką cenę próbowali odrobić straty. W efekcie tuż po zmianie stron doprowadzili do wyrównania. Futbolówkę w bramce umieścił Alexandre Lacazette, który efektownym strzałem piętką pokonał z najbliższej odległości Michaiła Kierżakowa.

Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Andre Villasa-Boasa. Najpierw w 56. minucie Hulk, fenomenalnym strzałem z czterdziestu metrów, po raz drugi podczas wtorkowego wieczoru wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a w 83. minucie rezultat starcia ostatecznie ustalił Danny.

W drugim meczu tej grupy Valencia CF zainkasowała komplet punktów w rywalizacji z belgijskim KAA Gent. Nietoperze pokonały swojego rywala w stosunku 2:1 (1:1). Zwycięstwo hiszpańskiemu klubowi zagwarantowali Sofiane Feghouli oraz Stefan Mitrović, który dość niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki.