LM: Wygrane Chelsea oraz FC Porto

Chelsea Londyn wygrała przed własną publicznością z Dynemem Kijów 2:1 w spotkaniu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dla podopiecznych Jose Mourinho była to druga wygrana w obecnych rozgrywkach.

Kibice zgromadzeni na Stamford Bridge czekali na pierwsze trafienie w tym meczu do 34. minuty. Gospodarze wyszli wówczas na prowadzenie. Ze skrzydła dośrodkował Willian, a piłkę do własnej siatki skierował Aleksandar Dragović.

Austriak naprawił swój błąd w drugiej części, gdy pokonał Asmira Begovicia i doprowadził do wyrównania. Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry rezultat spotkania ustalił Willian, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego.

W drugim spotkaniu grupy G Maccabi Tel-Awiw przegrało na własnym stadionie z FC Porto 1:3. Bramkę dla zespołu z Izraela strzelił Eran Zahavi. Natomiast dla Portugalczyków trafienia zanotowali Cristian Tello, Andre oraz Miguel Layun.

Dzięki trzeciej wygranej w tej edycji Ligi Mistrzów, Porto zajmuje pierwsze miejsce w grupowej tabeli. „Smoki” mają na swoim koncie dziesięć punktów. Druga jest Chelsea, która wywalczyła siedem „oczek”. Szansę na awans do kolejnej rundy zachowało także Dynamo Kijów, które znajduje się na trzeciej pozycji.