Liga Mistrzów: Ajax wygrał w Turynie i zagra w półfinale!

Juventus Turyn uległ u siebie Ajaksowi Amsterdam 1:2 (1:1) w rewanżowym meczu 1/4 finału rozgrywek Ligi Mistrzów. Do półfinału awansowała drużyna z Holandii, ponieważ przed tygodniem w pierwszym spotkaniu tej pary był remis 1:1.

Na Allianz Stadium całe zawody między słupkami zespołu z Piemontu zaliczył Wojciech Szczęsny.

Mistrzowie Włoch objęli prowadzenie po niespełna pół godzinie gry. Bośniak Miralem Pjanić dośrodkował precyzyjnie z rzutu rożnego i Cristiano Ronaldo uderzeniem głową po koźle zaskoczył Andre Onanę.

Radość kibiców „Starej Damy” nie trwała jednak zbyt długo. Zaledwie pięć minut później wyrównał płaskim strzałem przy słupku Donny van de Beek.

Niespełna kwadrans po zmianie stron autor gola dla wicemistrzów Holandii zmusił jeszcze Szczęsnego do solidnego wysiłku po technicznym uderzeniu z dystansu. Pięć minut wcześniej Polak zatrzymał również groźny strzał z ostrego kąta Hakima Ziyecha.

Dwadzieścia trzy minuty przed końcem Szczęsny nie miał już wiele do powiedzenia po uderzeniu głową Matthijsa de Ligta, któremu dośrodkował z rzutu rożnego Duńczyk Lasse Schoene. Siedem minut później bliski podwyższenia wyniku był David Neres, ale Brazylijczyk zmarnował doskonałą okazję w polu karnym rywali.

Czterokrotni triumfatorzy Klubowego Pucharu Europy utrzymali już jednak korzystny wynik do końca i zagrają o finał ze zwycięzcą dwumeczu Manchesteru City z Tottenhamem Hotspur. Po pierwszym spotkaniu bliżej awansu są „Koguty”.