Liga Mistrzów: FC Barcelona rozbiła i wyeliminowała MU

FC Barcelona wygrała u siebie z Manchesterem United 3:0 (2:0) w rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów. „Duma Katalonii” awansowała w ten sposób do półfinału.

Spotkanie na Camp Nou odważniej rozpoczęli goście i już w pierwszej akcji mogli objąć prowadzenie. Marcus Rashford trafił jednak tylko w poprzeczkę.

Później mistrzowie Hiszpanii zdołali opanować sytuację na boisku, a w szesnastej minucie prowadzenie dał im Lionel Messi. Argentyńczyk przejął piłkę z prawej strony, minął dwóch rywali, zbiegając do środka i uderzył sprzed pola karnego w długi róg. David De Gea nie miał szans.

Trzy minuty później Hiszpan mógł zatrzymać strzał Messiego, ale popełnił błąd i przepuścił futbolówkę do bramki. Do przerwy gospodarze wygrywali 2:0.

W drugiej połowie „Duma Katalonii” przypieczętowała awans golem Philippe Coutinho. Reprezentant Brazylii oddał znakomity strzał z dystansu i piłka wpadła do siatki tuż pod poprzeczką.

FC Barcelona wygrała oba spotkania z Manchesterem United i po raz pierwszy od czterech lat zagra w półfinale Ligi Mistrzów. Rywalem podopiecznych Ernesto Valverde będzie lepszy z pary FC Porto – Liverpool FC. „The Reds” wygrali pierwszy mecz 2:0.