Ligue 1: Przegrana Rennes z Grosickim w składzie

Stade Rennes przegrało na własnym stadionie 0:1 z Bastią w meczu 36. kolejki ligi francuskiej. Kamil Grosicki w drużynie gospodarzy, przebywał na boisku do 76. minuty spotkania. Zmienił go Pedro Henrique. Dla polskiego skrzydłowego był to siedemnasty występ w tym sezonie w lidze.

Piłkarze Rennes podchodzili do meczu z Bastią po sześciu meczach bez porażki. Ich rywale odnieśli zwycięstwa w dwóch poprzednich spotkaniach.

Bastia od 43. minuty meczu grała w dziesiątkę. Za drugą żółtą kartkę z boiska usunięty został Francois Kamano. W 67. minucie spotkania, Paul Georges Ntep mógł dać gospodarzom prowadzenie, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Jedyny gol padł 12 minut przed zakończeniem podstawowego czasu gry. Na listę strzelców wpisał się Gael Danic. Było to jego pierwsze trafienie w barwach Bastii.

Po porażce Rennes zajmuje dziewiąte miejsce w lidze. Ma cztery punkty przewagi nad jedenastą Bastią. W następnej kolejce rywalem zespołu Grosickiego będzie Stade Reims. Piłkarze Ghislaina Printanta zmierzą się z Caen.

We wcześniej rozegranym sobotnim spotkaniu, wicelider ligi, Lyon przegrał na wyjeździe z Caen 0:3. Wczoraj Paris Saint Germain pokonało Guingamp 6:0.