Martin Bukata: Latal jest świetnym taktykiem

Nowy nabytek Piast Gliwice, Martin Bukata przyznał w ostatnim wywiadzie, że bardzo lubi styl gry, który preferuje trener zespołu Radoslav Latal.

– Dość długo trwała moja przygoda z przejściem do Piasta Gliwice, ale przyznam szczerze, że byłem spokojny o ten transfer. Czasami tak bywa, że zawodnik nie ma wpływu na to co się dzieje dookoła niego, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło i nie chcę już o tym więcej mówić – powiedział Słowak cytowany przez oficjalną klubową stronę internetową.

– Dobrze się znamy z trenerem Latalem. W czasach, kiedy prowadził Koszyce zdobyliśmy razem Puchar Słowacji. Wie jakie są moje umiejętności i myślę, że będę w stanie pomóc drużynie w osiągnięciu jak najwyższego miejsca w lidze. Przez cały czas ten czas, kiedy nie było pewne, gdzie będę grał, pozostawałem w treningu i zarówno ja jak i wszyscy w Gliwicach mogą być spokojni o moją formę – dodał.

– Trener Latal jest świetnym taktykiem. Bardzo lubię sposób gry, jaki preferuje. Jednakże o mistrzostwie Polski nie ma sensu jeszcze mówić. Wiem, że w Gliwicach wszyscy mocno w to wierzą, ale uważam, że jest za wcześnie na takie spekulacje. Wiele jeszcze przed nami – zakończył.