Mecze towarzyskie: Lech Poznań zremisował z FK Ufa

Piłkarze Lecha Poznań zremisowali w pierwszym meczu kontrolnym w tym roku z rosyjskim FK Ufa 1:1 (1:0). Bramkę dla Kolejorza strzelił 18-letni napastnik, Dawid Kownacki.

Niezwykle utalentowany zawodnik na listę strzelców wpisał się w 26. minucie rywalizacji. Wówczas zamienił on na gola bez najmniejszych problemów rzut karny podyktowany za faul w szesnastce. Jedenastkę wywalczył Gergo Lovrencsics.

Do wyrównania trzynasty zespół ligi rosyjskiej doprowadził w 68. minucie. Futbolówkę w siatce umieścił Haris Handzić, który wykorzystał zamieszanie pod bramką mistrzów Polski i pewnym strzałem pokonał Krzysztofa Kotorowskiego.

Warto zaznaczyć, iż 25-letni Handzić to były gracz poznańskiego Lecha. W barwach ekipy ze stolicy Wielkopolski występował w latach 2008-2010 (z przerwą na wypożyczenie do FK Sarajevo).