Mecze towarzyskie: Miedź Legnica pewnie pokonała Górnik Zabrze

Pierwszoligowa Miedź Legnica bez większych problemów pokonała w meczu towarzyskim Górnik Zabrze 3:0 (2:0). Spotkanie pomiędzy obiema ekipami odbyło się we Wrocławiu.

Bramki dla zielono-niebiesko-czerwonych strzelili Rumen Trifonow, który dwa razy wpisywał się na listę strzelców, oraz testowany Grzegorz Mazurek. 22-letni napastnik ostatecznie rezultat rywalizacji ustalił w 75. minucie starcia.

Trójkolorowi w tym meczu musieli sobie radzić bez kontuzjowanych Pawła Widanowa, Rafała Kurzawy oraz wracającego dopiero do pełni zdrowia po urazie Erika Grendela. W ostatniej chwili ze składu wypadł również Adam Danch.

*******
Górnik Zabrze – Miedź Legnica 0:3 (0:2)
Bramki: Trifonow 10, 21, Mazurek 75.

Górnik Zabrze (I połowa) Kasprzik – Sadzawicki, Kopacz, Szeweluchin, Magiera – Ćerimagić, Matuszek, Kwiek, Pikul – Korzym – Skrzypczak. (II połowa) Przyrowski – Golański (60.Leszczak), Kopacz, Oss, Kallaste – Gergel, Sobolewski, Gajda (82. Żagiel), Steblecki, Madej – Kante.

Miedź Legnica: (I połowa) Smug – Bartczak, Midzierski, Artjunin, Gorskie – Daniel, Cierpka, Łobodzinski, Garguła, Trifonow, Labukas. (II połowa) Kapsa – Garuch, Stasiak, Artjunin, Telichowski – Łuszkiewicz, Ślusarski, Gancarczyk, Subbotin – Mazurek, Krauz.