MLS: Kapitalny mecz w Seattle, Sounders wyeliminowali LA Galaxy

Seattle Sounders FC pokonali przed własną publicznością broniących tytułu Los Angeles Galaxy 3:2 (2:2) w spotkaniu pierwszej rundy fazy play off rozgrywek Major League Soccer.

Kibice na CenturyLink Field byli świadkami kapitalnego widowiska i zanim dobrze rozsiedli się na swoich miejscach padły cztery bramki.

Strzelanie rozpoczął w piątej minucie niezastąpiony Clint Dempsey, ale już w następnej akcji wyrównał Sebastian Lletget. Wystarczyło kolejne sześć minut i miejscowych znów na prowadzenie wyprowadził dobrze znany kibicom w Europie Paragwajczyk Nelson Valdez. Dziesięć minut później radość kibiców gospodarzy zmącił jednak celnym strzałem Gyasi Zardes.

Po zmianie stron obie drużyny nadal były już uważniejsze w defensywie i rozstrzygnięcie padło dopiero siedemnaście minut przed końcem, kiedy to kapitalnym uderzeniem zza linii pola karnego popisał się Szwed Erik Friberg. Skandynaw w ten sposób wyeliminował drużynę, w której grali Anglik Steven Gerrard, Irlandczyk Robbie Keane, Brazylijczyk Juninho czy Meksykanin Giovanni dos Santos.