Puchar Niemiec: Wygrana Borussii Moenchengladbach

W spotkaniu 1/16 finału Pucharu Niemiec Schalke 04 Gelsenkirchen przegrało przed własną publicznością z Borussią Moenchengladbach 0:2.

Kibice zgromadzeni na Veltins-Arena na pierwsze trafienie w tym meczu musieli czekać aż do 42 minuty gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Lars Stindl. 27-letni zawodnik wykorzystał błąd Joela Matipa i pokonał Michaela Gspurninga w sytuacji sam na sam.

Osiem minut po przerwie Thorgan Hazard powiększył prowadzenie gości. Belg skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu bramkarza na Stindlu.

Awans wraz ze swoim zespołem wywalczyli Rafał Gikiewicz oraz Adam Matuszczyk, którzy zagrali przez pełne 90 minut w barwach Eintrachtu Brunszwik. „BTSV” z Polakami w składzie pokonał na wyjeździe SSV Reutlingen 4:0.

Całe spotkanie w barwach VfB Stuttgart rozegrał Przemysław Tytoń. Zespół polskiego bramkarza wygrał w wyjazdowym pojedynku z Carl Zeiss Jeną 2:0. W zespole miejscowych w 80. minucie na boisku pojawił się Jakub Wiezik, który zastąpił Filipa Krsticia.

Paweł Olkowski przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych, a jego 1. FC Koeln przegrało z Werderem Brema 0:1.