NBA: Sixers ograli Clippers

Philadelphia 76ers pokonali u siebie Los Angeles Clippers 110:103 we wtorkowym meczu NBA. Bohaterem czwartej kwarty i całego spotkania został Josh Richardson.

Świetnie spisała się dwójka liderów gospodarzy. Joel Embiid miał 26 punktów i dziewięć zbiórek, natomiast Ben Simmons zanotował triple-double, mając 26 „oczek”, 12 zbiórek i 10 asyst. Czwarta kwarta należała jednak do Richardsona, który zdobył w niej 17 ze swoich 21 „oczek”.

– W czwartej kwarcie zacząłem więcej atakować. Czytałem defensywę. Trener dał mi do rąk piłkę oraz swobodę, abym atakował. To było wspaniałe. Dla takich momentów gra się w koszykówkę. W wyrównanych meczach wszyscy chcą być częścią czegoś pozytywnego i mi się to udało – powiedział Richardson.

W zespole z Kalifornii 30 punktów zdobył Kawhi Leonard, a 19 miał rezerwowy Landry Shamet. – Uważam, że przegraliśmy mecz, ponieważ nie było u nas jakiejkolwiek ciągłości w ofensywie – ocenił trener Clippers, Doc Rivers.

– Nie trafialiśmy rzutów w czwartej kwarcie. Richardson przebijał się w pomalowane i trafił też kilka ważnych trójek. Po prostu trafiał swoje rzuty – stwierdził natomiast Leonard. Clippers zajmują trzecie miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 37-17. W następnym meczu zmierzą się na wyjeździe z Boston Celtics.

Natomiast Sixers są najlepszą ekipą w całej lidze u siebie (bilans 25-2). W sumie mają 34 zwycięstwa i 21 porażek, co plasuje ich na piątym miejscu na Wschodzie. Ich kolejnym rywalem będą Brooklyn Nets.