PGE Ekstraliga: Falubaz rozbił w derbach Stal

sports news

Stelmet Falubaz Zielona Góra rozbił u siebie Truly.work Stal Gorzów 57:33 w drugim niedzielnym spotkaniu jedenastej rundy rozgrywek PGE Ekstraligi.

Podopieczni Adama Skórnickiego, którzy zyskali również bonus za lepszy bilans w dwumeczu, po siódmym zwycięstwie w sezonie umocnili się na trzecim miejscu w tabeli. Lokalni rywale z Ziemi Lubuskiej doznali natomiast siódmej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na szóstej lokacie w klasyfikacji.

* * * * * *
Kluczowe wyścigi:

Bieg 1: Michael Jepsen Jensen najszybciej ruszył spod taśmy, a na dystansie dołączył do Duńczyka Martin Vaculik. Słowak najpierw minął Petera Kildemanda, a następnie Szymona Woźniaka. Mocny początek gospodarzy i 5:1.

Bieg 3: Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek znakomicie rozegrali pierwszy łuk, zostawiając za swoimi plecami Krzysztofa Kasprzaka i Mateusza Bartkowiaka. Para gości była bezradna na dystansie. Druga podwójna wygrana zielonogórzan i 13:5.

Bieg 5: Dudek poza zasięgiem rywali od startu do mety. Kildemand i Woźniak ustawili się parą, broniąc się przed atakami Protasiewicza, ale doświadczony kapitan Falubazu znalazł sposób na objechanie byłego indywidualnego mistrza Polski. Podopieczni Skórnickiego powiększyli przewagę do stanu 20:10.

Bieg 6: Udana rezerwa taktyczna gości. Bartosz Zmarzlik po kapitalnym ataku minął na dystansie Nickiego Pedersena. Za plecami Duńczyka linię mety minął Kasprzak. 22:14 po sześciu wyścigach.

Bieg 9: Vaculik i Jepsen Jensen po raz drugi w tych zawodach pokonali podwójnie duet przyjezdnych. Tym razem Słowaka i Duńczyka nie potrafił choćby rozdzielić goniący Kasprzak. Kildemand nie liczył się w stawce. Trzecie podwójne zwycięstwo gospodarzy i 33:21 na sześć wyścigów przed końcem.

Bieg 11: Jepsen Jensen minął po zewnętrznej na dystansie Kasprzaka i po raz drugi w tych zawodach wywalczył indywidualne zwycięstwo. Punkt kosztem Kildemanda zdobył Pedersen i zielonogórzanie przy stanie 41:25 byli już pewni bonusu.

Bieg 13: Vaculik i Dudek znakomicie przez cztery okrążenia powstrzymali atakującego Zmarzlika. Wprowadzony z rezerwy taktycznej Kasprzak nie był w stanie zbliżyć się do uciekającego tercetu. Czwarta podwójna wygrana miejscowych i 49:29 już przed wyścigami nominowanymi. Nokaut gorzowian w derbach.

Zawodnik meczu: Michael Jepsen Jensen. Duńczyk stawał dzielnie pod taśmą pomimo choroby i nie zawiódł oczekiwań menedżera ekipy z Grodu Bachusa. Dwucyfrowy dorobek w derbach Ziemi Lubuskiej to dodatkowy powód do dumy.

* * * * * *
Stelmet Falubaz Zielona Góra – Truly.work Stal Gorzów 57:33

Falubaz: Patryk Dudek 12 (2,3,3,2,2), Martin Vaculik 11 (2,2,3,3,1), Michael Jepsen Jensen 11 (3,1,2,3,2), Piotr Protasiewicz 11 (3,1,1,3,3), Nicki Pedersen 5 (2,2,t,1), Norbert Krakowiak 5 (3,1,1), Damian Pawliczak 2 (0,0,2,0).

Stal: Bartosz Zmarzlik 15 (3,3,3,2,1,3), Krzysztof Kasprzak 6 (1,1,1,2,0,1), Szymon Woźniak 5 (1,0,3,1,0), Rafał Karczmarz 3 (1,0,0,2,0), Peter Kildemand 2 (0,2,w,0,0), Mateusz Bartkowiak 2 (2,0,0).

Pierwszy mecz: 49:41. Bonus: Falubaz.

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.