Popularne sporty polskich graczy

Regularne badania statystyczne pokazują, że Polacy należą do najbardziej zapalonych uczestników zakładów bukmacherskich w Europie Środkowej. Ponad 25% Polaków regularnie obstawia zakłady, ale liczba ta obejmuje nie tylko zakłady sportowe, ale także loterie. Mimo to ponad 30% ludzi w swoim życiu zetknęło się z zakładami sportowymi.

Zakłady online to hobby wielu osób w każdym wieku, z których większość korzysta jednocześnie z usług kilku bukmacherów. Z drugiej strony zakłady online mają wiele zalet dla branży, takich jak oszczędność czasu dojazdów, więcej ofert bonusowych, a w szczególności dostępność statystyk i dodatkowych informacji dla każdego meczu. Między innymi w Internecie można znaleźć wysokiej jakości recenzje przedmeczowe, które inspirują wiele osób. Można by pomyśleć, że zawodowy gracz nie potrzebuje recenzji, ale często można przeczytać ciekawe obserwacje i informacje o kontuzjach itp. Zobaczmy więc wspólnie, które sporty najbardziej przyciągają polskie środowisko bukmacherskie.

Najpopularniejsze zakłady sportowe

Jeśli przyjrzymy się bliżej zakładom sportowym, przekonamy się, że piłka nożna jest bez wątpienia największym motorem napędowym. W końcu ten sport jest najbardziej rozpowszechnionym i najchętniej oglądanym sportem na świecie, więc jego umieszczenie na pierwszym miejscu nie jest zaskoczeniem. Ponad połowa zakładów stawianych przez polskich graczy dotyczy piłki nożnej. Najbardziej atrakcyjne są polska ekstraklasa, Liga Mistrzów i angielska Premier League.

Na razie na drugim miejscu znajduje się żużel, którego popularność w naszym kraju jest zrozumiała – zawsze byliśmy narodem, który pasjonował się żużlem. Jest to zasadnicza różnica w porównaniu z wieloma krajami Europy Środkowej, które w większości mają wspomnianą już piłkę nożną jako sport narodowy. Aż jedna trzecia wszystkich zakładów będzie postawiona na żużel w naszym kraju, z czego oczywiście większość trafia do krajowej ekstraligi Grand Prix. Największy atak przeżywają biura bukmacherskie podczas Mistrzostw Świata, kiedy to tzw. gracze weekendowi będą również obstawiać.

Na trzecim miejscu znalazł się „biały sport”, który w ostatnich latach zbudował przyzwoitą nazwę na rodzimym basenie. Coraz więcej fanów sportu interesuje się tenisem, z którym oczywiście rośnie odsetek zakładów sportowych. Ludzie często szukają zakładów na tenisa na żywo na mecze, z których bukmacher – taki jak 22Bet – oferuje relacje na żywo.

Inne sporty są zwykle raczej marginalne, co nie znaczy, że nie zasługują na uwagę. W przeciwieństwie do wielu innych krajów, w naszym kraju nie lubimy koszykówki, chociaż jest tu pewna liczba fanów. Podobnie są też sporty moto, z których warto wspomnieć tylko o Formule 1. Wręcz przeciwnie, bukmacherzy zauważyli wzrost zainteresowania e-sportami, na przykład w grze FIFA, która jest również promowana przez wiele prawdziwych klubów piłkarskich. W tym sektorze bukmacherzy widzą największy potencjał na przyszłość.

Wielu bukmacherów przyzwyczaiło się do regularnego obstawiania wydarzeń towarzyskich, takich jak wybór prezydenta czy zdobywcy Oscara. Jednak znajdziemy tu również dość absurdalne możliwości obstawiania, gdzie szanse na sukces są minimalne, a ludzie po prostu obstawiają 10 PLN dla zabawy. To prawdziwy raj dla bukmacherów, bo mają w kieszeni szybki i prawie pewny dochód.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.