Premier League: MC ograł West Ham, dwudziesty gol Aguero

Manchester City pokonał przed własną publicznością West Ham United 2:0 (2:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 33. kolejki angielskiej Premier League.

Na Etihad Stadium losy konfrontacji rozstrzygnęły się praktycznie jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw niefortunnie piłkę skierował do własnej bramki James Collins, a dziewięć minut przed przerwą po akcji Jesusa Navasa dziewiętnaste zwycięstwo w sezonie przypieczętował Sergio Aguero. Dla Argentyńczyka był to dwudziesty gol w bieżących rozgrywkach i dzięki niemu objął samodzielne prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Podopieczni Manuela Pellegriniego umocnili się w ten sposób na czwartym miejscu i tracą znów tylko punkt do trzeciego Manchesteru United. „Młoty” natomiast doznały dwunastej w sezonie porażki i pozostały na dziesiątej pozycji.