Premier League: Wyjazdowe zwycięstwo Tottenhamu

Newcastle United przegrało przed własną publicznością 1:3 z Tottenhamem w 33. kolejce angielskiej Premier League. Swojego 20. gola w tym sezonie zdobył Harry Kane.

Od samego początku spotkania to goście dłużej utrzymywali się przy piłce, często wyprowadzając groźne ataki. W 30. indywidualną akcją popisał się Chadli, uderzył zza szesnastki i pokonał Krula.

Zaraz po przerwie Sroki doprowadziły do wyrównania po strzale Colbacka. Już po siedmiu minutach na prowadzenie znów wyszli goście: piłka uderzona bezpośrednio z rzutu wolnego przez Eriksena wpadła do bramki, zaskakując golkipera Newcastle.

W doliczonym czasie gry zabójczy kontratak wyprowadziły Koguty. Lamela podał do Kane’a, a ten pewnym strzałem trafił do siatki.

Trzy punkty w spotkaniu z Newcastle dały Tottenhamowi awans na szóstą pozycję w tabeli. Newcastle zanotowało za to szóstą z rzędu porażkę i zajmuje już czternastą lokatę.