Priemjer Liga: Urał wygrał w Moskwie, grali Augustyniak i Kucharczyk

Urał Jekaterynburg pokonał na wyjeździe Spartak Moskwa 2:1 w pierwszym sobotnim meczu 9. kolejki rosyjskiej Priemjer Ligi.

Na Otkrytiye Arena w podstawowym składzie gości wystąpił Rafał Augustyniak. Niespełna dwadzieścia minut przed końcem na placu gry pojawił się również Michał Kucharczyk.

Gospodarze prowadzili do przerwy po trafieniu głową Francuza Samuela Gigota. Trzy minuty po zmianie stron wyrównał Władimir Iljin, a po kolejnych dwunastu minutach losy konfrontacji rozstrzygnął popisową indywidualną akcję, zakończoną skutecznym strzałem z ostrego kąta Holender Othman El Kabir.

Spartak po drugiej z rzędu porażce u siebie spadł na szóste miejsce w tabeli. „Trzmiele” wygrały natomiast czwarty mecz w sezonie i awansowały na ósmą lokatę w klasyfikacji.