Primera Division: Athletic rozbił Sporting, dwa gole Aduriza

Athletic Bilbao rozbił u siebie Sporting Gijon 3:0 (2:0) w ostatnim spotkaniu dziewiątej kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio San Mames gospodarze objęli prowadzenie szesnaście minut przed przerwą, kiedy to kapitalną zespołową akcję wykończył z bliska Markel Susaeta. Później dwukrotnie do brami rywali trafił Aritz Aduriz.

Najskuteczniejszy napastnik ekipy z Kraju Basków najpierw dobił skutecznie swoje uderzenie z rzutu karnego obronione przez Alberto, a po zmianie stron wykorzystał świetne zagranie od Beńata i po raz drugi umieścił piłkę w siatce.

Dzięki trzeciej wygranej w sezonie „Los Leones” awansowali na dwunastą pozycję w tabeli. Beniaminek z Asturii doznał natomiast czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i spadł na siedemnaste miejsce. Obie drużyną dzielą tylko dwa punkty.