Puchar Anglii: Gol Rooney’a w doliczonym czasie gry dał awans United

Manchester United rzutem na taśmę pokonał na własnym stadionie w meczu 1/32 finału The Emirates FA Cup trzecioligowe Sheffield United 1:0 (0:0). Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Wayne Rooney.

Kapitan Czerwonych Diabłów na listę strzelców wpisał się w trzeciej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy. Wykorzystał on wówczas bez najmniejszych problemów rzut karny podyktowany za ewidentny faul w szesnastce Deana Hammonda.

Ekipa z Old Trafford niemal przez pełne dziewięćdziesiąt minut dominowała nad swoim rywalem, który ograniczał się tylko do sporadycznych kontrataków. Dla podopiecznych Louisa van Gaala jest to drugie z rzędu zwycięstwo na własnym obiekcie.

Manchester United swoje kolejne spotkanie o stawkę rozegra już w najbliższy wtorek (12 stycznia). Wówczas zmierzy się na wyjeździe z Newcastle United w ramach 21. kolejki Barclays Premier League.