Puchar Króla: Villarreal, Real Sociedad i Granada w 1/8 finału

W rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu Króla, Villarreal CF w środę pokonał przed własną publicznością Cadiz CF 3:0 (0:0). „Żółta Łódź Podwodna” w pierwszym spotkaniu wygrała 2:1 i bez większych problemów zapewniła sobie awans do kolejnej rundy.

W pierwszej połowie meczu nie padły bramki, ale w drugiej części spotkania sytuacja wyglądała inaczej. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 55. minucie, kiedy to Trigueros zdobył bramkę z rzutu karnego. Kolejne dwa trafienie w tym meczu zanotował Gerard Moreno w ostatnim kwadransie tego pojedynku.

W 1/8 finału Pucharu Króla zobaczymy Real Sociedad, który wygrał u siebie z Realem Oviedo 2:0 (1:0). Zwycięstwo drużynie z Kraju Basków zapewnił Alfredh Finnbogason, który dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców. W pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis.

W kolejnej rundzie nie zabraknie Granady, która na wyjeździe zremisowała z Cordobą FC 1:1. Warto przypomnieć, iż drużyna z Primera Division w pierwszym meczu wygrała 1:0.