Puchar Niemiec: Wolfsburg zdobył trofeum

VfL Wolfsburg pokonał Borussię Dortmund 3:1 w finałowym meczu Pucharu Niemiec. Spotkanie zostało rozegrane na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Pierwszego gola zdobyli piłkarze Jurgena Kloppa. W piątej minucie gry, na listę strzelców wpisał się Pierre Emerick Aubameyang po podaniu Shinjiego Kagawy. „Wilki” zdołały strzelić trzy gole jeszcze przed przerwą. W 22. minucie spotkania, trafienie zaliczył Luiz Gustavo, a jedenaście minut później, po asyście Daniela Caliguriego, Mitchella Langeraka pokonał Kevin De Bruyne. Ostatnią bramkę dla drużyny z Wolfsburga strzelił Bas Dost, w 38. minucie meczu.

W 68. minucie gry, na boisku pojawiło się dwóch Polaków. Łukasz Piszczek zmienił Sebastiana Kehla, a Jakub Błaszczykowski wszedł na plac gry za Erica Durma. Po raz ostatni drużynę z Dortmundu prowadził Jurgen Klopp. 47-letni Niemiec zapowiedział, że po zakończeniu sezonu odejdzie z klubu.

Dla Wolfsburga to pierwszy triumf w Pucharze Niemiec w historii. W 1995 roku drużyna z Dolnej Saksonii awansowała do finału rozgrywek, ale przegrała z Borussia Moenchengladbach 0:3.