Serie A: Przełamanie Milanu

AC Milan przerwał serię meczów bez zwycięstwa. Po dwóch remisach i trzech porażkach z rzędu, piłkarze Filippo Inzaghiego pokonali na własnym stadionie Romę 2:1 w meczu 35. kolejki ligi włoskiej.

Gospodarze strzelili pierwszego gola pięć minut przed zakończeniem pierwszej części gry. Po podaniu Keisuke Hondy, na listę strzelców wpisał się Marco van Ginkel. Był to jego pierwsza bramka w barwach mediolańskiego klubu. W 59. minucie spotkania gracze Inzaghiego podwyższyli rezultat na 2:0. Znów asystę zaliczył Honda, a Morgana De Sanctisa pokonał Mattia Destro. 24-letni piłkarz jest wypożyczony do Milanu z AS Romy.

Honorowe trafienie dla rzymskiego zespołu zaliczył Francesco Totti, który w 73. minucie spotkania wykorzystał rzut karny. Łukasz Skorupski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Dzięki wygranej Milan zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. Roma jest na drugiej pozycji w lidze. Ma punkt przewagi nad Lazio, które w niedzielę zmierzy się z Interem Mediolan.

W tym sezonie Milan rozegra jeszcze trzy spotkania. Jego rywalami będą Sassuolo, Torino i Atalanta. Roma w ostatnich seriach gier będzie mierzyć się z Udinese, Lazio i Palermo.