Serie A: Remis Sampdorii w Parmie, grał Bereszyński, spadek Frosinone

Parma Calcio 2013 zremisowała u siebie z UC Sampdorią 3:3 (1:2) w meczu 35. kolejki Serie A. W zespole gości całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński.

Jako pierwsi gola strzelili gospodarze. Już w 2. minucie Bruno Alves trafił z bliska do siatki. Goście jeszcze przed przerwą wygrywali 2:1. Najpierw rzut karny wykorzystał Fabio Quagliarella, a w 38. minucie Gregoire Defrel dobijał skutecznie futbolówkę odbitą przez golkipera Parmy.

Po godzinie gry Sampdoria prowadziła już 3:1 po drugim golu Quagliarelli. Doświadczony snajper oddał skuteczny strzał z pola karnego. 36-latek ma w tym sezonie na koncie już 25 bramek.

Zawodnicy Parmy w 67. minucie strzelili gola kontaktowego. Juraj Kucka nie pomylił się z rzutu karnego i dał gospodarzom nadzieje na lepszy wynik. Pięć minut bramkę na 3:3 zdobył Alessandro Bastoni, strzałem z kilku metrów.

W końcówce więcej trafień nie było i spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Były natomiast czerwone kartki z obu stron. Najpierw dwie żółte kartki otrzymał Omar Colley, a potem jego śladem poszedł Kucka.

W barwach gości całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński. Natomiast na ławce rezerwowych siedział Karol Linetty.

W tabeli Serie A UC Sampdoria jest dziewiąta z dorobkiem 49 punktów. Natomiast Parma zajmuje czternaste miejsce, mając na koncie 38 punktów.

Z włoską ekstraklasą pożegnał się zespół Frosinone Calcio, który zremisował z US Sassuolo 2:2 i na trzy kolejki przed końcem sezonu traci do bezpiecznego miejsca 10 punktów.

* * * * * *
Wyniki niedzielnych meczów 35. kolejki Serie A (godz. 15:00)

Parma Calcio 2013 – UC Sampdoria 3:3 (1:2)
Bramki: Alves 2, Kucka 67-karny, Bastoni 72 – Quagliarella 28-karny, 61, Defrel 38.
Czerwone kartki: Kucka (91′) – Colley (88′).

Lazio Rzym – Atalanta Bergamo 1:3 (1:1)
Bramki: Parolo 3 – Zapata 22, Castagne 58, Djimsiti 76.

US Sassuolo – Frosinone Calcio 2:2 (0:2)
Bramki: Ferrari 66, Babacar 77 – Sammarco 8, Paganini 36.