Stjarnan kolejnym rywalem Lecha w eliminacjach LE

W rewanżowym meczu 2. rundy eliminacyjnej Ligi Europy, islandzki Stjarnan po dogrywce wygrał 3:2 na własnym boisku ze szkockim Motherwell i w 3. rundzie zmierzy się z Lechem Poznań – poinformowała oficjalna strona internetowa „Kolejorza”.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 31 lipca na Islandii. Rewanż na INEA Stadionie zostanie rozegrany 7 sierpnia.

Stjarnan w Szkocji zremisował 2:2 i przed rewanżem u siebie był w korzystniejszej sytuacji. Goście z Motherwell byli jednak bliscy awansu. Dwukrotnie obejmowali prowadzenie i na 5 minut przed końcem spotkania to oni byli w kolejnej rundzie. Stjarnan zdołał jednak wyrównać, a na 6 minut przed końcem dogrywki strzelił gola na wagę awansu.