Superpuchar Rosji: CSKA Moskwa śrubuje rekord

W sobotnim spotkaniu o Superpuchar Rosji, drużyna CSKA Moskwa pokonała FK Rostov 3:1 i zdobyła trofeum.

Piłkarze ze stolicy Rosji, dzierżący tytuł mistrzów kraju uporali się ze zdobywcą krajowego pucharu, jednak zwycięstwo nie przyszło im łatwo.

Prowadzenie bowiem objęli gracze FK Rostov już w 37. minucie meczu. W drugiej części gry CSKA wyrównało ale decydujący wpływ na końcowy wynik miały wydarzenia z 61. i 63. minuty spotkania. Wówczas to dwóch piłkarzy gości otrzymało po drugiej żółtej kartce i CSKA grało w jedenastu na dziewięciu.

Zwycięstwo CSKA było tylko kwestią czasu. Gole dające trofeum w końcu padły a ich autorami okazali się Zoran Tosić oraz Seydou Doumbia. Dla CSKA Moskwa był to już szósty taki triumf w historii i klub ten jest w tym względzie samodzielnym rekordzistą. W poprzednim sezonie CSKA również zdobyło Superpuchar Rosji, pokonując w wielkim finale Zenit Sankt Petersburg 3:0.