Lechia ograła Piasta

Lechia Gdańsk pokonała przed własną publicznością drużynę Piasta Gliwice 3:1 w pierwszym niedzielnym meczu 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Bohaterem „biało-zielonych” został Piotr Wiśniewski, który skompletował w tym meczu hat-tricka.

Tak padły bramki:

1:0 Wiśniewski 28′
Kuriozalna bramka dla Lechii Gdańsk: Cifuentes zbyt lekko piąstkował piłkę przed siebie – ta spadła wprost na głowę Wiśniewskiego, który sprytnym uderzeniem dał prowadzenie swojemu zespołowi.

2:0 Wiśniewski 35′
Piotr Wiśniewski starał się mocno dorzucić piłkę w pole karne Piasta, ale z tej próby wyszedł bezpośredni strzał, po którym Lechia objęła już dwubramkowe prowadzenie.

3:0 Wiśniewski 52′
Wiśniewski w łatwy sposób ograł Martineza, wbiegł w pole karne i precyzyjnym strzałem pokonał Cifuentesa.

3:1 Wilczek 75′
Badia przeprowadził ładną akcję lewą stroną boiska, po czym wyłożył piłkę Wilczkowi ,a ten po profesorsku umieścił ją w siatce Bąka.

Ciekawostka: W 64. minucie mecz został przerwany na 12 minut z powodu zadymienia boiska (mocno ograniczona widoczność).