Tadeusz Pawłowski: Goeteborg wygrał zasłużenie

Śląsk Wrocław przegrał w meczu rewanżowym drugiej rundy eliminacji Ligi Europy z IFK Goeteborg 0:2 (0:0). Na pomeczowej konferencji prasowej trener zielono-biało-czerwonych, Tadeusz Pawłowski przyznał, iż jego zespół zasłużenie pożegnał się z europejskimi pucharami.

– W pierwszej połowie zgraliśmy bardzo dobre spotkanie. Mieliśmy swoje szanse. W drugiej odsłonie popełniliśmy jednak prosty błąd, po którym straciliśmy piłkę i bramkę. To wniosło w nasze poczynania trochę nerwowości i za chwilę straciliśmy kolejnego gola – stwierdził Tadeusz Pawłowski, cytowany przez oficjalną stronę ekstraklasowego zespołu.

– Żegnamy się z pucharami. Goeteborg wygrał zasłużenie, bo strzelił dwa gole więcej. Wierzę, że teraz gra w tych eliminacjach przyniesie nam doświadczenie w rozgrywkach ligowych – kontynuował.

– W przerwie rozmawiałem z zespołem i podkreślałem, że najważniejsze jest utrzymanie koncentracji i tempa gry. Musieliśmy grać tak samo agresywnie jak w pierwszej połowie. O tym mówiliśmy w szatni zanim wyszliśmy na drugą połowę – dodał.

Teraz przed piłkarzami Śląska chwila spokoju. Wrocławianie swój kolejny ligowy mecz zagrają, podobnie jak inne ekipy reprezentujące Polskę w europejskich pucharach, bowiem dopiero w niedzielę. Zmierzą się wówczas na wyjeździe z Pogonią Szczecin.