Typy Ekstraklasa: Wisła Kraków – Pogoń Szczecin

Typy na mecz 21. kolejki Ekstraklasy, w którym Wisła Kraków podejmować będzie zespół Pogoni Szczecin.

Fatalna seria Wisły trwa. Tak źle pod Wawelem dawno już nie było. Pięć ostatnich meczy Białej Gwiazdy i zaledwie 1 zdobyty punkt (z Górnikiem w Zabrzu). W trzech ostatnich spotkaniach, kolejno z Legią, Lechem i Lechią, Wisła nawet nie strzeliła bramki. Efektem tej czarnej serii Białej Gwiazdy jest dopiero 12. miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Zgoła odmienna sytuacja jest w Pogoni. Portowcy wygrali 3 ostatnie mecze i zajmują w tabeli wysokie 4. miejsce. Do Krakowa zespół Czesława Michniewicza na pewno przyjedzie z apetytem na przedłużenie tej świetnej serii i chęcią zdobycia kompletu punktów, zwłaszcza ze zagrają z zespołem, który w tym sezonie na swoim boisku należy do grupy drużyn najsłabiej punktujących. Wisła posiada fatalny bilans przed własną publicznością (2-5-2).

Na konferencji prasowej tymczasowy trener Białej Gwiazdy Marcin Broniszewski zapewniał dziennikarzy, że zespół jest odpowiednio zmotywowany do tego, aby zagrać o 3 punkty i Święta spędzić w lepszych nastrojach. Na pytanie, gdzie po ostatnich niepowodzeniach należy szukać optymizmu, Broniszewski odpowiedział: „W sporcie wszystko może się wydarzyć. Będziemy starali się jakoś naprawić to, co miało miejsce w ostatnich tygodniach, aby zadowolić kibiców i wszystkich, którzy czują się związani z Wisłą Kraków. Tanio skóry nie sprzedamy”.
Wisła jest mocno przetrzebiona kontuzjami. W piątkowym meczu przeciwko Pogoni na pewno nie zagrają: Sadlok, Jovic, Brożek, Boguski (który jest po operacji) i Guerrier.

Trener Portowców nie ma aż tylu zmartwień i będzie mógł wystawić swoją najbardziej optymalną jedenastkę przeciwko Wiśle. Na konferencji prasowej Czesław Michniewicz powiedział: „Pierwotnie mieliśmy zacząć treningi (po przerwie święteczno-noworocznej) 5 stycznia, ale zapowiedzieliśmy zawodnikom, że każda wygrana to jeden dzień więcej urlopu dla nich. Na dzisiaj zaczynamy 6 stycznia, a mam nadzieję, że powalczą o jeszcze jeden dzień więcej wolnego” – zakończył szkoleniowiec Pogoni.

Gospodarze chcący pokonać Pogoń muszą ten mecz wybiegać i walczyć do upadłego, gryząc trawę na każdym kawałku boiska. Czy Wiśle uda się przełamać i chociaż trochę poprawić humory swoim kibicom przed zimową przerwą w rozgrywkach ligowych? Przekonamy się w piątek późnym wieczorem. W naszym typie idziemy w zwycięstwo Wisły, podpierając go zwrotem w przypadku remisu.

[sc:betano] Ekstraklasa, 18/12/ godz.20:30, Wisła Kraków – Pogoń Szczecin, typ: Wisła DNB (remis = zwrot), kurs: 1.62

Zmień bukmachera na BETANO. Kliknij TUTAJ i odbierz swój bonus.