Typy koszykówka: Alba Berlin – Frankfurt

Drugi mecz ćwierćfinału play off ligi niemieckiej BBL w którym drużyna Alby Berlin podejmuję na własnym parkiecie ekipę Frankfurt Skyliners.

W pierwszym spotkaniu Frankfurt pokonał Albe 83-64, w ćwierćfinale gra się do trzech zwycięstw. Gospodarze powinni dzisiaj zawalczyć o zwycięstwo, kolejna przegrana ograniczy praktycznie do minimum ich szanse awansu do kolejnej rundy. Alba to zespół z naprawdę dobrymi zawodnikami, do tego świetny trener Sasa Obradovic, ta drużyna musi w końcu złapać swój rytm grania, a wtedy będzie bardzo ciężko ich powstrzymać. Teraz, gdy są po przegranym pierwszym meczu, nie tylko powinni, ale muszą zagrać na swoim poziomie by wyrównać stan rywalizacji w tej parze.

Trener Obradović podkreślał, że popracował przed tym meczem głównie nad mentalnym podejściem zawodników, tutaj właśnie wydaje się być główny problem zawodników, potencjał gracze Alby mają ogromny i jeżeli tylko będą potrafili poukładać sobie w głowie ten mecz, to jestem przekonany, że pokonają rywali. W pierwszym meczu obu drużyn Frankfurt wygrał w głównej mierze dzięki lepszej skuteczności rzutów zza łuku (Alba tylko pięć trafionych „trójek”, Frankfurt 13) i dużej liczbie strat Alby (22).

Teraz grając na własnym parkiecie, ta skuteczność z obwodu powinna być większa, co nie raz udowadniali. Dzisiejszy mecz rozegrają na mniejszej hali Max-Schmeling, na której już niejednokrotnie występowali w tym sezonie (największa hala w Berlinie jest zajęta ze względu na Final Four Euroligi), jest to specyficzna hala na której każdemu rywalowi Alby zawsze ciężko się grało przy głośnym dopingu miejscowych kibiców.

BBL Niemcy – godz. 19.30: Alba Berlin – Frankfurt, typ: 1(-3), kurs: 2,00.

Nie masz jeszcze konta w Bet365? Przecież każdy musi je mieć! Otwórz konto, w Bet365 już dzisiaj i zdobądź 100% Bonusu. Kliknij TUTAJ, aby mieć konto u najlepszego bukmachera.