Typy: Mlada Boleslav nie boi się Lyonu

W czasach nie tak znów odległych, Lyon zdobywał mistrzostwo kraju rok po roku. Teraz jest inaczej, ciągle plasuje się w czołówce, ale rządzi bogate PSG.

Po zakończeniu ostatniego sezonu w klubie zaszły zmiany. Odszedł trener Remi Garde, przyszedł Hubert Fournier. Do Swansea się przeniósł snajper Gomis i nie ma też jego kolegi z ataku Branda. Kontuzjowani są pomocnicy Grenier i Gourcuff. Taka jest sytuacja w klubie, który rozpoczyna batalię pucharową.

Mlada Boleslav ma już premierę za sobą. Przeszła przez Siroki Brijeg (2:1 i 4:0), zwłaszcza w rewanżu grała bardzo dobrze. W lidze czeskiej zaczęła od wygranej w Jihlawie 0:1, gdzie nie była drużyną lepszą, ale po strzeleniu gola, doskonale taktycznie rozegrała końcówkę.

Trener MB Jarolim karierę zawodnika kończył we Francji i tam stawiał pierwsze kroki w trenerce. W lecie sprowadził do drużyny dwóch utalentowanych zawodników ze St.Etienne i jednego z Nancy. Pomocnik Milla może zagra dzisiaj przeciwko swoim rodakom.

W zeszłym roku po odpadnięciu z LM Wiktoria Pilzno spotkała się z Lyonem. W pierwszym meczu we Francji przegrała aż 4:1. Dwie ostatnie bramki straciła w głupi i naiwny sposób i to zadecydowało, ponieważ w rewanżu to Czesi byli górą, choć wygrali tylko 2:1, ale okazji mieli mnóstwo.

W Mladej Boleslavi jest jeszcze rezerwowy bramkarz Miller, który bronił przeciwko Olympique Marseille. Tam przegrali 0:1 a u siebie sensacyjnie wyeliminowali Francuzów i awansowali do fazy grupowej LE.
Moim zdaniem trener Jarolim dobrze rozpracował przeciwnika i jego drużyna dzisiaj meczu nie przegra!

Skład MB: Hruska – Boril, Navratil, Smejkal, Rosa – Skalak, Sisler, Scuk, Magera, Stohanzl – Duris.

Nasz typ:
Ml.Boleslav – Ol.Lyon 1X

Jan Zolich, Czechy.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.