Typy: Zagłębie – Flota

W meczu inaugurującym rozgrywki I ligi polskiej Zagłębie Lubin podejmie na własnym stadionie Flotę Świnoujście. Flotę, która do samego końca walczyła o byt, gdyż jej licencję zamierzała wykupić Stal Rzeszów. Na szczęście dla sportowego ducha polskiego futbolu oraz zgodnie z przepisami, władze PZPN nie zgodziły się na taki incydent.

Zagłębie po spadku z Ekstraklasy zostało trochę osłabione, ale jest nadal dość mocne, jak na pierwszoligowe warunki. Z wypożyczenia wrócił Woźniak, który w poprzednich rozgrywkach I ligi przebywał w Górniku Łęczna i strzelił tam pięć bramek. W klubie pozostali Papadopulos oraz szybki Przybecki. Nie odeszli także: Błąd, Piątek, Kwiek, czyli czołowi zawodnicy drużyny – piłkarze z jakże ważnym doświadczeniem. W Zagłębiu nie ma już natomiast Ptaka, Banasia, Rymaniak i Cotry. Jedynie obrona zostanie trochę przebudowana i tu pojawia się mała nadzieja dla gości.

No właśnie, goście. Flota, która jednak wystąpi na drugim szczeblu rozgrywkowym pozbyła się przed sezonem dwóch najlepszych strzelców. Krzysztof Bodziony (5 goli) odszedł do GKS-u Katowice, a Piotr Kieruzel (4 gole) zasilił Chojniczankę Chojnice. Najlepszy strzelec poprzedniego sezonu we Flocie miał całe pięć goli na koncie, a drugi strzelec zdobył cztery bramki i jest on obrońcą… Czy może być gorzej? We Flocie nie ma kto strzelać! Przed sezonem drużynę wzmocniło 4 pomocników, dwóch obrońców, bramkarz i JEDEN NAPASTNIK. 20-letni Kamil Zieliński, który poprzedni sezon spędził w rezerwach Pogoni Szczecin i w III lidze strzelił pięć bramek. W dodatku atmosfera w zespole jest nieciekawa, przecież jeszcze niedawno większość piłkarzy myślała, że będzie musiała szukać sobie nowego klubu. Cała ta afera z licencją z pewnością nie wpłynęła na zawodników gości dobrze.

I tu jest ten punkt psychologiczny, ten kruczek, Zagłębie nastawia się na szybki powrót do Ekstraklasy, gospodarze wyjdą na boisko pewni siebie, a Flota? Tam, jak wspomniałem atmosfera jest bardzo nieciekawa. Dziś stawiamy na pewne zwycięstwo Zagłębia.

Proponowany typ:
Zagłębie Lubin – Flota Świnoujście: 1 (1,67)

Postaw na te mecze, zagraj i wygraj. Zobacz jak wygrywają ludzie na naszych typach.

Kurs 1.6 Unibet
Kurs 1.67 Bet365
Kurs 1.63 OdssRing

1 Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.